Як працює система Prozorro?

Глобальна реконструкція України зсередини почалась вже давно. Багато сфер життя громадян стали кращими, а разом з тим став прозорішим шлях відстеження використання бюджетних ресурсів. З’явилась електронна система для публічних закупівель державних та комунальних підприємств, де вони подають тендер для придбання будь-якого виду товару чи послуги, а приватний бізнес може його виграти – це Prozorro. Тобто будь-який підприємець має можливість стати постачальником для своєї держави.

Як працює система Prozorro?

Зареєструватися на цьому сервісі можна лише через онлайн-майданчики, оскільки через них відбувається спілкування із замовником, оприлюднення рішень щодо тендеру тощо. Українська Універсальна Біржа https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/sale/majno-bankrutiv/ може стати вашим гарним рішенням, адже вона має надійну репутацію та відповіді на всі запитання. Кожна платформа має доступ до Прозорро, але також є свій інтерфейс, якість та зручність у користуванні саме для зареєстрованої людини.

Детальніше про систему

Влада нашої країни намагається боротися з тіньовою стороною в різних сферах діяльності. Близько п’яти років тому проблему з корумпованими та закритими закупівлями було вирішено завдяки Прозорро. Держава кожного року виділяє мільярди гривень на догляд за громадянами – продукти харчування, медична допомога, громадський транспорт, ІТ-системи, освіта та ще багато чого іншого. Заради цього був створений електронний сервіс, що дає можливість кожному побачити, на що використовуються бюджетні ресурси.

Є декілька етапів для подачі тендера замовником і реєстрації як постачальника.

Для того, щоб оголосити тендер вам потрібно:

  • зареєструватися на онлайн-майданчику та підписати договір;
  • налаштувати тестовий режим від Прозорро;
  • затвердити положення про тендерний комітет/Уповноважену особу та отримати УЕП/КЕП;
  • затвердити та опублікувати річні плани на майданчику;
  • оголосити початок закупівлі.

Тестовий режим дозволяє спробувати весь функціонал майданчика та перевірити закупівлю з тестовими постачальниками. Для затвердження тендерного комітету мають бути прописані обов’язки членів тендерного комітету чи уповноваженої особи. Також не варто забувати про отримання електронного цифрового підпису, але якщо вже є наявний – новий отримувати необов’язково.

Для постачальників схема трохи інша:

  • заповнити реєстраційну форму майданчика та підписати з ним договір;
  • сплатити участь у тендері (вона залежить від очікуваної вартості закупівлі);
  • надати інформацію про свій продукт чи послугу.

Як і у замовників, тут теж є можливість тестового режиму системи Prozorro. Виставляється позиція через майданчик, де її бачать лише учасники того самого тестового режиму. Відключити її та спробувати себе у реальних аукціонах можна, попрохавши майданчик це зробити або самостійно натиснувши на відповідну кнопку. Також можна оформити підписку на індивідуально актуальні аукціони.

Для того, щоб детальніше ознайомитись з роботою Прозорро, краще прочитати ЗУ «Про публічні закупівлі».

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.