Велика приватизація: 900 об'єктів хочуть виставити на продаж цього року

В Укрaїні прoдoвжується "Вeликa привaтизaція", у мeжax якoї цьoгo рoку плaнують прoдaти близькo 900 oб'єктів. Прo цe пoвідoмив зaступник гoлoви Фoнду дeржaвнoгo мaйнa Укрaїни Кoстянтин Кoшeлeнкo в eфірі тeлeкaнaлу "Дoм", пeрeдaє УНН.

"У списку получай приватизацію вже перебуває понад 900 об’єктів. Перший гетто пройшов досить успішно. Вслед підсумками проведених аукціонів 1 млрд грн повинен залететь в бюджет. Ми чекаємо получай ці гроші. Кожен покупець протягом місяця після виграшу в аукціоні повинен укласти договір. А ще после максимум місяць повинен сплатити гроші в смета. Приватизаційний механізм працює, ми бачимо, що довіра інвестора повернулася", — розповів Кошеленко.

Апологет голови ФДМУ вказав, що серед наступних об’єктів, які наразі готують давно приватизації — об’єднана гірничо-хімічна компанія (ОГК) і АТ "Перший київський машинобудівний здание" ("Більшовик"). "ОГК — це сам-друг гірничо-збагачувальні комбінати, розташовані в Дніпропетровській і Житомирській області", — уточнив Кошеленко.

Водночас, відзначив посадовець, ті підприємства, які потрапляють у перелік возьми приватизацію, як условность, вже мають фінансові проблеми. "Вони маловыгодный є стратегічними. Вони вимагають інвестицій, оскільки обладнання зношене", — зазначив Кошеленко.

Пілотним проектом великої приватизації у 2020 році став готель “Дніпро”. Його продали вслед 1,1 млрд грн.

Для час карантину продаж об'єктів великої приватизації заборонили законом — нібито поверх неможливість достатньо заробити нате продажі.

У грудні 2020 року уряд запропонував Верховній Раді розблокувати велику приватизацію у 2021 році. Уряд запропонував ВР зняти обмеження сверху продаж низки об’єктів – це 5 теплоелектроцентралей, три обленерго, підприємсто “Більшовик”, Одеський припортовий обычай, Об'єднана гірнично-хімічна компанія, “Председатель готель".

Велику приватизацію розблокували з 1 травня 2021 року.

Грошима від реалізації державних об'єктів хочуть "наповнити" Смета-2021. Запланований продаж великих державних підприємств, вслед за оцінкою уряду, має дати змогу збільшити надходження задолго. Ant. с бюджету до 12 млрд грн.

Подле цьому дефіцит Бюджету-2021 передбачено получай рівні 5,5% від ВВП, аль 246,6 млрд грн. В експертних колах зазначали, що выдающийся дефіцит означає, що його надо покривати або запозиченнями, ли емісією, або приватизацією. Але приватизація, яка є нерегулярними доходами, не похоже чи буде здатна покрити хоча б десяту частину цього дефіциту.

Між тим, приватизація у першому кварталі вже провалена. Згідно з аналізом Рахункової палати, державний смета вже недоотримав 2,7 млрд грн від приватизації державного канава. План не виконаний получи 83%. За даними РП, від приватизації державного прорубь за підсумками першого кварталу вплоть до бюджету надійшло 530 млн грн.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.