Експерти розповіли про зростаючий внесок роздрібної торгівлі у зростання ВВП

Oргaнізoвaний мeрeжeвий рітeйл стaв нaйбільш динaмічним сeктoрoм вітчизнянoї eкoнoміки і прoдeмoнструвaв приріст зa підсумкaми 2020 рoку нa рівні 8,4%. Тaкoж сaмe цeй бізнeс-сeгмeнт швидшe aдaптувaвся дo eкoнoмічниx і пaндeмічниx зaгрoз.

"Зa підсумкaми двox місяців 2021 рoку спoстeрігaється збільшeння oбoрoту рoздрібнoї торгівлі (получи 4,6 % з урахуванням зростання в лютому получай 5,6%). Відбуваються структурні зміни щодо збільшення частки ВВП, яка в 2020 році склала 13,9% в порівнянні з 13,2% до самого 2019 року", — наводять дані насчет динаміку галузі в Мінекономрозвитку.

В один прием з тим, як відзначають журналісти, збільшується аншпуг організованого роздробу в ВВП, що підвищує положение галузі до рівня одного з ключових драйверів зростання української економіки.

"По (по грибы) даними Держстату, формулировка роздрібної торгівлі (в реальному вимірі) в 2020 році зріс получай 10,7% в порівнянні з 2019 роком, склавши 1211 млрд грн. Вслед за нашими оцінками, частка валової доданої вартості роздрібної торгівлі у загальному ВВП країни зросла до самого максимального рівня ради останні 4 роки — 4,6%", — розповів насчет важливість внеску галузі у приріст ВВП України Сергій Ніколайчук, руководитель департаменту макроекономічних досліджень групи ICU.

Як найбільш показовий подкладка, що відображає динаміку галузі, автори огляду призводять мережу супермаркетів АТБ, що налічує близько 1300 магазинів за всій території України.

"Во (избежание прикладу: лише завдяки розширенню присутності мережі "АТБ" в Україні з'явилося понад 5,5 тисяч робочих місць в доповнення по існуючих на даний часик в корпорації близько 70 тисяч. Рядом зростанні обороту в 18,2% мережа збільшила сплату податків сверху 26% — цей показник досяг рекордних 15,8 млрд грн. Нових галузевих даних после обсягами сплати податків іншими учасниками ринку і найбільшими платниками податків країни поки немає, але навіть дані попереднього року красномовно говорять оборона те, що організований рітейл стає до сих пор більш помітним донором бюджету, поповнюючи його сверху мільярди гривень", — йдеться в статті.

Корпорація АТБ, згідно з аналітичними даними насчет інвестиції в бізнес-сегменті, стала никак не тільки найбільшим гравцем свого ринку, але і найбільш активним інвестором як у галузі, в среднем і в національному масштабі.

"Вкладення корпорації АТБ у розвиток своєї інфраструктури протягом двох років складуть майже мільярд доларів США — це забезпечить завантаження і діяльність компаній-підрядників, замовників і клієнтів, що також позитивно позначиться сверху загальному стані економіки і зайнятості в Україні", — зазначають журналісти.

Следовать словами керівника департаменту корпоративних фінансів Deloitte в Україні Дмитра Ануфрієва, роздрібна торгівля зростає швидше інфляції. Зокрема, роздрібний товарообіг харчів зріс получи и распишись 22,4% у 2018 році в порівнянні з 2017 роком та додатково сверху 29,7% у 2019 році, досягнувши 295 млрд грн.

"У 2020-му зростання тривало і следовать кількістю нових об'єктів фуд-ритейлу став рекордним: відкрилося 912 магазинів у порівнянні з 697 у 2019 році. Тенденція зростання ринку если зберігатися", — резюмує Дмитро Ануфрієв.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.